KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143188
*
nr 1514 3188
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:44:04
- Konstnär/Designer
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Läs mer om Ture Jörgenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hamnmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture jörgenson
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Läs mer om Ture Jörgenson
nr 1514 3188
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Konstnär/Designer
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .Läs mer om Ture Jörgenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hamnmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture jörgenson
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57